Co je nového a co se chystá
 

18.05.18

Novinky jsem přesunul na facebook

03.10.17

V prodeji je již od začátku prázdnin model kotlového vozu. Z připravovaných stavbenic prozradím raději jen některé: výsybný vůz Faccssp, tárovací vůz, mechanické návěstidlo a předchudce vozů Raj na přepravu sypkých hmot.

07.10.16

Tak jsem konečně poslal do výroby PA300 a měnírnu, brzy snad budou v prodeji u Hekttora a jeho prodejců. Na vývoji dalších stavebnic pracuji.

04.07.16

Tak malé shrnutí po 1/2 roce. Rozvinovák šel do výroby a PA300 se tam taky chystá. Na dalších modelech se neustále pracuje, ale jde to bohužel pomaleji, než jsem čekal.
Rád bych se ale podělil o představení budoucí novinky. Jeden šikovný modelář mi přeměřil vůz Faccssp, tak jsem se do něj s chutí pustil. Zatím je hotový pouze 3D model, ale jakmile se mi uvolní stůl, začnu připravovat prototyp.

08.01.16

Tak tu máme další rok. Předně bych Vám všem chtěl popřát mnoho, nejen modelářských, úspěchů a poděkovat za Váš zájem a spolupráci.
A co je nového? Přes svátky jsem dokončil finální podobu doplňků na chladící vůz La a manipulační ruku. Již jsem je poslal do výroby, tak snad již brzy budou k dostání u Hekttora a jeho prodejců.
Dále se leptá prototypová oprava některých částí měnírny, rozvinovacího vozu, cisterny, Mileny a pojízdného agregátu. Takže snad již brzy.

04.05.15

Nějak na tuto stránku zapomínám. Tak ve stručnosti co se odehrálo za ten skoro rok.
Hlavní projekty loňského roku hlubiňák a DGKu šly konečně do prodeje. Doplnil jsem i nějaké drobnosti jako staniční vozík a manipulační ruku na MUVku. Ta půjde do výroby v nejbližší době a snad se brzy přidají i doplňky k vozům La.
Z větších projektů které připravuji bych rád zmínil pojízdnou měnírnu, rozvinovací vůz, generátorový vůz PA300 no a zase nějaké ty drobnosti.

11.08.14

Prázdniny v plném proudu, takže jsem také něco dotáhl do konce.
Hekttorovi jsem poslal finální verzi vozů Raj typ 451 ( s rovným rámem), takže doufejme, že již brzy bude v prodeji.
Dokončil jsem prototyp hlubinového vozu. Finální verze je hotová, pouze čekám jak, dopadne odlévání brzdových válců, pak může jít také do prodeje.
No a někteří z vás se ptají, jak je na tom DGKu. Stále bojuji s finálním vzorováním. Je to nějak pracnější, než jsem čekal, navíc je zapotřebí několika odlévaných dílů, takže prosím o trpělivost.

06.05.14

Tak a rok utekl jako voda. Až se stydím, jak tu modelařinu zanedbávám.
Tak pro vaši informaci DGKu stále čeká na vzorování a přípravu některých odlévaných dílů. Hlubinový vůz je stejně jako Raj typ 451 těsně před uvedením do prodeje.
Pomalu se připravuji na další projekty, takže znovu jsem otevřel a aktualizoval sekci spolupráce, takže pokud máte někdo nějaký nápad. dejte vědět.

07.05.13

Tak Rajky byly zaslány Hekttorovi do výroby. Pracuji na návodu a aktualizaci příslušné stránky, doplňující tištěný návod.
Dále jsem doplnil novou podstránku NÁVODY, kde naleznete originální návody v PDF formátu, to pro případ, že by se k vám stavebnice dostala bez něj. Popřípadě se můžete dopředu seznámit s náročností a obsahem stavebnice.
Pokračuje vývoj stavebnice DGKu. Zatím se to rýsuje bez větších problémů, takže další verze leptu snad už bude předsériová podoba, no a ani hlubiňák nespí.
No a nakonec malá hádanka: na přestavbu jakého vozu BTTB bude použit tento podvozek?

20.02.13

Vánoce za námi. Naštěstí proběhli v poklidu, takže se dostalo i na modey. 200 nových či modifikovaných dílků pro 3 nové stavbnice je myslím slušný výkon :) Jdou na lept, tak držte palce, ať se zadaří.
Rajka se konečně dočkala sériové podoby. Ještě malé napasování a posílám Hekttorovi do výroby. Zde první fotky kompletního vozu s lomeným rámem Raj_1 Raj_2

19.11.12

To to letí. Blíží se konec roku, tak trochu zrekapituluji, co se událo od poslední aktualizace.
Jelikož přes léto moc času nezbylo, moc toho nebylo. Trochu jsem zredukoval resty, ale nic co by stálo za focení a zveřejňování.
Rajky a Uaai stále předělávám, ty bohužel už letos nestihnu, ale dovolím si zveřejnit malou ochutnávku pro příští rok.

20.04.12

Tak po delší době schrnu dění nejen na těchto stránkách, ale i v mých šuplících.

Podařilo se mi konečně poslat do sériové výroby horní plošinu s dekly na vozy Faccs a déle také sadu na úpravu dvou-nápravových cisteren z produkce bývalého BTTB.
Na stole pak finišují přípravy sériového leptu detailů na vozy Raj a Uaai.
No a pak je tu ještě malé překvapení, ale to až později.

07.09.11
Prázdniny za námi, takže co nového.
Zadeklování Faccs má menší konstrukční nedostatek, smontovat to jde, ale velmi obtížně. Takže bohužel ještě jedno vzorování, protože jinak mě asi sežerete :)
Cisternu BTTB jsem dotáhl do finální podoby. Bohužel při honbě za realističtějším vzhledem jsem základní rám vozu moc překombinoval a po vyvzorování je to spíše ku neprospěchu. Takže rám musím předělat, respektive se vrátit k původní podobě.
No a do třetice první vlaštovka ze spolupráce s vámi. První nástřel Rajky, pohled na rakev a brzdařská plošina díly jsou zatím jen zkušebně přiloženy. Přesné tvary se musí teprve doladit.

31.05.11
To to flákám, to to flákám :( Takže v rychlosti, co nového.
Faccs šel konečně do výroby. Lednovou verzi jsem si nechal raději ještě vyvzorovat, což se vyplatilo, protože jsem zjistil nějaké nedostatky, které bylo potřeba odstranit.
Závory jsou již v prodeji a vzniká i malý fotonávod, který snad pomůže se samotnou stavbou.
Jinak malá ukázka připravovaného. Zadeklování vozů Faccs, úprava cisterny BTTB, no a můj první kompletní model z leptu, na kterém bude ale ještě hodně práce.
Chtěl bych touto cestou poděkovat všem těm, kteří se mi ozvali na mou nabídku spolupráce. S některými z vás jsem již začal tvořit a vy ostatní buďte laskavě trpěliví. Času ani sil není u mě nikdy nad míru.

21.12.10
Konec roku. To nám to ale uteklo.
No myslel jsem, že toho stihnu víc. Ale co nadělám, rodinka se rozrůstá a to stojí čas.
Asi jste si všimli, že šly do výroby závory a detaily pro vůz Daa-k od LPH. Chtěl jsem stihnout pod stromeček i ten sypák, ale úprav jednotlivých dílečků bude víc, než jsem čekal. Nicméně první model je skoro hotov: plošina s brzdou, plošina s ovládáním klapek, jedna strana a druhá strana.

22.09.10
Tak konec léta je tu a sní dokončení prvního modelu od LPH.
Několik fotografií modelu před nástřikem: spodní část, přední část, druhá strana a druhé čelo. Chybí některé dílky které budu stříkat odděleně. Po nástřiku provedu konečnou montáž vozu, která ještě může prozradit nějaké chyby. Pak už se může začít s výrobou a prodejem.

21.06.10
S prvním letním dnem zde mám malou aktualizaci.
Tvořím finální podobu leptů pro stavebnice LPH. Z posledního vzorování zde mám nějakou ochutnávku.
Daak: čelo jak má být trochu detailů na spodek vozu nýtování na rohy skříně
Faccs: předělaná plošina finální podoba výsypníků plošina s brzdovým válcem zde na voze
Nyní přijde na řadu finální podoba leptů a vyvzorování, při kterém vznikne i podrobný fotonávod. Přeci jenom se nejedná o dolepení několika dílků, ale o docela podstatnou přestavbu obou vozů.

04.01.10
Tak krom pečení jsem pokročil i něco málo na modelech.
Daak od LPH. Bohužel došlo k nechtěnému ozrcadlení leptu, tak se nedivte, že je brzda na druhé straně. Jedno čelo, druhé čelo.
Faccs od LPH. Horní zakrytí vozu je již vyladěno. Také se vzhledem klapek výsypníků jsem konečně spokojen. Na obrázku je také vidět přípravek na ohýbání zábradlí.
No a ještě pro vás připravuji závory.

01.11.09
Pro vaši informaci, ač je mi to líto, aktualizace budou jen poskromnu. Času je opravdu málo a tu trochu raději věnuji tvorbě modelů a stavebnic. Věřte ale, že se stále něco děje. Shrnu to tedy ve stručnosti.
Lept na přestavbu BR86 na 455.2 je již dokončen a v prodeji u HEKTTORA, tamtéž najdete i návod.
Dále se připravují doplňky pro modely z produkce bývalého LPH. Pokud vás něco napadá, dejte vědět, vždyť to dělám pro vás :)
Dále jsem se konečně rozhodl pro stavbu celého leptaného modelu a náhoda tomu chtěla, že mi přímo pod okny zakotvila tahle kráska. Prostě jsem neodolal. Když musíš, tak musíš. Zatím jsem jej překreslil do 3D, nyní bude následovat předělávka na leptané dílky a jejich rozbalovaní. Sice to nějaký čas zabere, ale snad to bude stát za to.

08.07.09

Tak 455 jde do finále. Montáž všech dílků odzkoušena. Takže připravuji finální podobu leptu.


03.06.09

Tak po delší odmlce je tu zase drobná aktualizace. Ne že bych nic nedělal, ale spíše není toho času to zpracovat.
Takže, konečně se dokončuje finální podoba leptu 455.2. Už brzy to pošlu Hekttorovi do sortimentu. Možná jste někteří postřehli, že připravuji leptík na Faccs, pro zvídavé odkaz. No začal jsem cpát diody do tělesa angličanového přestavníku.


18.02.09

Už mě z té drobotiny bolí oči a trošičku jsem bojoval s chorobou, takže jsem se pustil zase do vozu Pao. Už je nějaká ten den nastříkaný, takže si to zasloužil.

04.02.09
Tak, můj první lept v rálu. Jsem NADŠEN, báječná technologie. Pouštím se do přestavby, tak snad vše sedne kam má. Držte palce.

23.10.08
Tak jsou tu vánoce. Že jsem se neflákal snad dokazují následující fotografie 1,2,3. Konečně jsme se přestěhovali a stojí to za to. Hlavně ten výhled z okna 4, já tedy oceńuji spíše druhou stranu 5 :)
Ale i na modely se dostalo. Návrh leptu pro 455.2 je hotov, stačí "jen" vyleptat a vzhůru do přestavby. Teda doufám, že najdu tu bednu s modely.

1.10.08
Tak a je tu podzim, listí padá a já se flákám. Teda co se týče modelů. Tak snad jedině ukázka co dělám, že nemůžu dělat vláčky. Foto 1,2,3,4,5,6,7

12.08.08
Tak jsem zase něco překreslil a přidal k té 455.2ce. Pokud k tomu někdo něco máte, prosím pište.

25.07.08
Až je mi stydno, jak to tady flákám. Bohužel rodina je na prvním místě, takže odpoledne trávím na bytě a večery plánováním a organizováním. Bohužel ani v práci, kde překresluji ve volných chvílích, se moc času nedostává. Přesto jsem doplnil několik návrhů na lept pro 455.2ku. Pokud k tomu někdo něco máte, prosím pište.

27.05.08
Jde to pomalu a ztuha. Sotva jsem konečně začal trošičku modelařit, postihla mě pohroma v podobě modelu bytového jádra samozřejmě v měřítku 1:1, takže se modely odsunuly na vedlejší kolej. Holt rodina má přednost :) Jen doufám, že ta kolej nebude slepá!
Nicméně něco se přeci jen podařilo. Přidal jsem pár fotografií ze stavby plošinového vozu a vznikla nová stránka věnující se stavbě funkčního výhybkového výměníku. Dále po večerech vymýšlím doplňkový lept pro 455.2, bohužel informací je málo a fotografií ještě méně. Ale snad se to nějak povede.